Tragiczne zdarzenia na drogach województwa świętokrzyskiego podczas świątecznego weekendu

Tragiczne zdarzenia na drogach województwa świętokrzyskiego podczas świątecznego weekendu

Na drogach świętokrzyskiego województwa podczas ostatniego weekendu świątecznego doszło do dziewięciu wypadków. Bilans tych tragicznych zdarzeń to dwie osoby, które straciły życie oraz osiem ofiar z ranami różnego stopnia. Niestety, ten wynik jest gorszy niż rok temu, kiedy w analogicznym okresie odnotowano mniej wypadków i ofiar.

Statystyki przemawiają jasno – rok temu zaobserwowano pięć incydentów, w których, na szczęście, nie nastąpiły żadne zgony. Pięć osób zostało rannych. Widać także wzrost liczby kolizji – w ubiegłym roku było ich 99, natomiast w tym roku policja odnotowała 116 takich zdarzeń.

Podkomisarz Joanna Żelezik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ujawnia, że podczas minionego weekendu miały miejsce wypadki z udziałem motocyklistów. W jednym z nich zginął motocyklista, a w drugim życie straciła pasażerka motocykla. Toteż policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na to, co dzieje się na drodze, zwłaszcza teraz, kiedy na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów.

Aktualna sytuacja na drogach nie wygląda lepiej. Jak donosiliśmy wcześniej, policja odnotowała następne niebezpieczne incydenty. Jednym z nich było dachowanie samochodu marki Renault w miejscowości Polichno, w gminie Chęciny. Kierujący tym pojazdem musiał zostać przetransportowany do szpitala.