Szanowni mieszkańcy Włoszczowy i Starachowic, weźcie udział w akcji krwiodawstwa

Szanowni mieszkańcy Włoszczowy i Starachowic, weźcie udział w akcji krwiodawstwa

Poniedziałek 29 kwietnia przyniesie dla mieszkańców Włoszczowy wyjątkową okazję by wykazać się postawą społecznika. Do godziny 13 mogą oni bowiem w sposób honorowy oddać swoją krew. Inicjatywa ta ma miejsce za sprawą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które organizuje zbiórkę w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym.

Dzień później, we wtorek 30 kwietnia, podobną szansę dostaną mieszkańcy Starachowic. Tamtejsza akcja honorowego krwiodawstwa odbędzie się w Urzędzie Miejskim, a jej start zaplanowany jest na godzinę 9:00 i potrwa do godziny 12:00.

Obecnie największe niedobory są widoczne wśród dawców krwi o grupie 0 Rh negatywnej oraz B Rh negatywnej. W związku z tym, Centrum krwiodawstwa szczególnie oczekuje na osoby posiadające te grupy krwi, ale również tych z grupami krwi 0 Rh dodatnią, A Rh negatywną oraz AB Rh negatywną.

Warto podkreślić, że swoją krew mogą oddać jedynie zdrowe osoby, które ukończyły 18 rok życia i które przez ostatnie pół roku nie miały przeprowadzanego żadnego zabiegu operacyjnego.