Początek sezonu łuczników Stelli Kielce zakończony sukcesem

Początek sezonu łuczników Stelli Kielce zakończony sukcesem

Podczas inauguracyjnej rundy Pucharu Polski Juniorów i Seniorów oraz Ekstraklasy w łucznictwie, która odbyła się w Głuchołazach, zawodnicy Stelli Kielce triumfowali, zdobywając łącznie trzy medale. Szczególnie udany występ zaliczył Karol Rokita, który nie tylko stanął na najwyższym stopniu podium w obydwu kategoriach indywidualnych, ale także wspólnie z Maciejem Mrozikiem, Kacprem Kałużą i Mateuszem Buskim zdobył drugie miejsce w ekstraklasie.

Konfrontacja finałowa Stelli Kielce z Łucznikiem Żywiec zakończyła się jednak na korzyść rywala z wynikiem 5:1. Pomimo tego, trener Stelli Kielce, Maciej Fałdziński wyraził swoje zadowolenie z osiągnięć swoich podopiecznych. W szczególności podkreślił, że młodzi zawodnicy, mimo że są jeszcze juniorami, potrafią skutecznie rywalizować na najwyższym poziomie z bardziej utytułowanymi zawodnikami.

Wielbiciele łucznictwa będą mogli śledzić dalsze losy zawodników już na początku maja, kiedy to odbędzie się kolejna runda łuczniczego Pucharu Polski i ekstraklasy. Tym razem zawodnicy będą mieli okazję do rywalizacji w malowniczym Szczyrku.