Warsztaty dotyczące onkologii dla kobiet w Sandomierzu – profilaktyka i edukacja kluczem do zdrowia

Warsztaty dotyczące onkologii dla kobiet w Sandomierzu – profilaktyka i edukacja kluczem do zdrowia

Specjalistyczne warsztaty na temat onkologii, skierowane szczególnie do pań, zostaną zorganizowane w Sandomierzu. Organizatorzy postanowili umilić panom zbliżający się Dzień Kobiet, oferując im możliwość zdobycia cennych informacji na temat chorób nowotworowych. Spotkanie ma na celu zaprosić ekspertów z dziedziny onkologii oraz psychologi klinicznej, którzy przekażą swoją wiedzę poprzez serię wykładów.

Głównymi zagadnieniami omawianymi podczas warsztatów będzie profilaktyka nowotworowa, techniki samobadania oraz metody radzenia sobie z emocjonalnym ciężarem diagnozy nowotworowej. Ciekawym elementem spotkania będzie udział uczennic I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum. Młode dziewczęta realizują projekt o nazwie „Cancer Academy”, który ma za zadanie promować zdrowy tryb życia i profilaktykę w kontekście chorób nowotworowych u kobiet.

Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej znajdującej się w zabytkowym ratuszu, a rozpoczną się o godzinie 12. Na uwagę zasługuje również fakt, że przed budynkiem ratusza zostanie zaparkowany cytobus. W tym mobilnym laboratorium, panie w wieku od 25 do 65 lat będą miały możliwość wykonania bezpłatnego badania cytologicznego. Badania te będą przeprowadzane w godzinach od 10 do 16.