Również koszykarze z Kielc doświadczają goryczy porażki – przerwana zwycięska passa

Środowe starcie na boisku w Bielsku-Białej, gdzie klub koszykarski UJK Kielce mierzył się z drużyną Basket-Hills, zakończyło się niestety porażką dla gości. W zaległym meczu 22. kolejki grupy C II ligi, kieleccy sportowcy musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając 81:91 (36:35).

Choć zawodnicy Wojciech Pisarczyk i Piotr Łosiak zdobyli dla swojego świętokrzyskiego teamu odpowiednio 23 oraz 22 punkty, to nie wystarczyło to do pokonania rywali. Ta porażka oznacza przerwanie imponującej serii pięciu bezpośrednich triumfów pod wodzą trenera Rafała Gila.

Po tej klęsce, kielecka drużyna z dorobkiem 40 punktów plasuje się na 6. pozycji w tabeli ligowej, tracąc aż 11 punktów do prowadzącej Polonii Bytom.

Koszykarze UJK Kielce nie mają jednak czasu na smutek. Już w najbliższą sobotę, 9 marca, zmierzą się na swoim terenie z rezerwami ekstraklasowego klubu MKS Dąbrowa Górnicza. Zaplanowane na godzinę 13 spotkanie odbędzie się w kieleckiej hali sportowej przy ulicy Uniwersyteckiej.