Star Starachowice bierze udział w 23. kolejkę III ligi przeciwko Karpatom Krosno w walce o świąteczne zwycięstwo

Star Starachowice bierze udział w 23. kolejkę III ligi przeciwko Karpatom Krosno w walce o świąteczne zwycięstwo

Rozpoczynając 23. kolejkę III ligi, zespół piłkarski Star Starachowice odbędzie rywalizację z Karpatami Krosno, które są obecnie zaangażowane w walkę o utrzymanie. Mecz odbędzie się na stadionie położonym przy ulicy Legionów. Rozpoczęcie spotkania zostało zaplanowane na sobotę świąteczną, 30 marca, o godzinie 12:00.

W tym meczu faworytem okazują się być piłkarze starachowickiego klubu, którzy są pod opieką trenera Tadeusza Krawca. Zajmują oni obecnie piątą pozycję w tabeli ligowej z dorobkiem 40 punktów. W porównaniu do nich, Karpaty Krosno znajdują się na ostatnim miejscu tabeli – „czerwonej latarni”, tracąc do swojego sobotniego przeciwnika aż 24 punkty.

Sebastian Mazur, dyrektor klubu z Starachowic, podczas rozmowy z Radiem Kielce wyraził swoje przemyślenia odnośnie nadchodzącego meczu. Pomimo że wyniki tabeli sugerują prostą grę dla jego drużyny, przewiduje on trudności. Zwraca uwagę na fakt, że Karpaty Krosno zrobiły 8 lub nawet 10 transferów zimowych, co zmieniło specyfikę ich drużyny. Podkreśla też determinację rywala, który mimo wszystko walczy o utrzymanie. Star Starachowice jednak nie zamierza ustępować – ich celem jest zdobycie trzech punktów i radosne świętowanie zwycięstwa.

Wszyscy zawodnicy drużyny Star są dostępni dla trenera Tadeusza Krawca, z wyjątkiem Michała Wcisły i Piotra Mikosa, którzy wcześniej odnieśli kontuzje. W poprzednim tygodniu Star odniósł zwycięstwo nad Sokołem Sieniawa 1:0, podczas gdy Karpaty zremisowały na własnym boisku z Siarką Tarnobrzeg 0:0. W rundzie jesiennej we wrześniu, Star pewnie pokonał Karpaty 3:0 w Ożarowie. Bramki zdobyli wtedy Przemysław Śliwiński, Szymon Kot oraz Konrad Handzlik z rzutu karnego.