Punkt Promocji Kielc prezentuje wyjątkową ekspozycję sztuki rodziny Michalskich zatytułowaną „Nasze miasto – nasze pasje”

Punkt Promocji Kielc prezentuje wyjątkową ekspozycję sztuki rodziny Michalskich zatytułowaną „Nasze miasto – nasze pasje”

W piątkowe popołudnie, 5 kwietnia o godzinie 17:30, w Punkcie Promocji Kielc otwarta będzie dla publiczności unikalna wystawa „Nasze miasto – nasze pasje”, autorstwa trzech członków rodziny Michalskich. Na pokazie będą obrazy Barbary Michalskiej oraz fotografie jej męża Marka i syna Marcina. Wszystkich trzech twórców łączy głęboka miłość do Kielc, które stały się natchnieniem dla ich artystycznej pracy.

Barbara Michalska jest malarką z wieloletnim doświadczeniem, szczególnie zafascynowaną zjawiskami przyrody, staroświecką architekturą i portretami ludzi. Swoją artystyczną karierę rozpoczęła od udziału w licznych plenerach malarskich organizowanych przez Stowarzyszenie Artystów Plastyków Amatorów (obecnie Stowarzyszenie Artystów Plastyków Świętokrzyskich), do którego dołączyła w 1990 roku. Na przestrzeni lat jej prace zdobyły wiele wyróżnień i nagród, a obrazy można znaleźć zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Marek Michalski, zmarły mąż Barbary, był pasjonatem fotografii i motocyklowych podróży po Polsce. Jego prace, które powstały w latach 60-tych XX wieku, utrwaliły ciekawe momenty z życia Kielc i portrety bliskich mu osób. Przygotowane przez syna Marka dwie wystawy pt. „Archiwum niecodzienności” prezentowały te unikalne fotografie.

Marcin Michalski, syn Barbary i Marka, kontynuuje rodzinne tradycje artystyczne, działając aktywnie w wielu dziedzinach sztuk plastycznych. Marcin jest absolwentem kieleckiego „Plastyka” i Wydziału Pedagogicznego i Artystycznym UJK. Jego prace zdobią kolekcje w kraju i za granicą (Nowy Jork i Moskwa). Za swoją twórczość Marcin został uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury za 2020 rok.

Wystawa „Nasze miasto – nasze pasje” będzie dostępna dla zwiedzających do 8 maja 2024 roku. Punkt Promocji Kielc, gdzie ekspozycja jest prezentowana, czynny jest od wtorku do soboty, w godzinach od 11:00 do 17:00.