90 tysięcy dzieci poddanych badaniom dzięki działaniom Fundacji Ronalda McDonalda

90 tysięcy dzieci poddanych badaniom dzięki działaniom Fundacji Ronalda McDonalda

Dzisiaj, w miasteczku Osiek w powiecie staszowskim, odnotowano znaczący kamień milowy – Fundacja Ronalda McDonalda przeprowadziła badania na 90-tysięcznym dziecku. To wydarzenie miało miejsce podczas akcji profilaktycznej organizowanej przez Miejsko-Gminny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Czterolatka o imieniu Amelka, u której przeprowadzono USG jamy brzusznej, była tym historycznym pacjentem. Badania realizowane przez fundację mają na celu wykrywanie zmian rozwojowych i ewentualnych nowotworów u dzieci.

Edyta Mysłek, kierownik przychodni w Osieku, podkreśliła, że zarówno dziewczynka jak i jej matka były przyjemnie zaskoczone tą niespodziewaną sytuacją. Amelka otrzymała prezent zarówno od Fundacji Ronalda McDonalda jak i od przychodni. Wydarzenie to było okazją do zrobienia wielu zdjęć, a atmosferę pełną radości dopełniały słodycze. Pani Mysłek dodała, że badania cieszą się dużym zainteresowaniem – są one skierowane do dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat i nie generują dla rodziców żadnych kosztów.

W poprzednich latach, to właśnie przedsiębiorstwa i firmy pokrywały koszty tej akcji. W tym roku jednak, to radni miasta, gminy Osiek, sołtysi oraz burmistrz sięgnęli do swoich kieszeni. Zebrane składki wyniosły łącznie 10 tysięcy złotych. Dzięki tym funduszom udało się dzisiaj przebadać aż 80 dzieci.