Nowa odsłona twórczości Agnieszki Łuczyńskiej prezentowana w Punkcie Promocji Kielc

Nowa odsłona twórczości Agnieszki Łuczyńskiej prezentowana w Punkcie Promocji Kielc

Na terenie Punkt Promocji Kielc, zlokalizowanego przy ulicy Czarnowskiej na Dworcu Autobusowym, została otwarta ekspozycja pod tytułem „W ciszy. Twórczość Agnieszki Łuczyńskiej”. Galeria Dworzec 17:30 daje nam możliwość zapoznania się z twórczością tej artystki.

Prezentowane są na niej zarówno prace malarskie, jak i rzeźby ceramiczne wykonane przez Agnieszkę Łuczyńską. Wszystkie dzieła zostały stworzone za pomocą techniki akrylowej, a motywami dominującymi są pejzaże i portrety. Co ciekawe, wiele z nich jest zupełnie nowych i nigdy wcześniej nie było udostępnianych publicznie.

Artystka, która jest również zawodowym fotografem, mieszka i tworzy w Kielcach. Fascynuje się malarstwem w technikach wodnych, fotografią artystyczną oraz rzeźbą ceramiczną. Jej prace były prezentowane na licznych wystawach zarówno w kraju – w takich miejscach jak Kielce, Skarżysko-Kamienna czy Busko-Zdrój – jak i za granicą, w Londynie i Madrycie.

Łuczyńska czerpie inspiracje z piękna natury, a także z własnych przeżyć i wspomnień. Tematem przewodnim jej twórczości jest cisza, tajemnica i melancholijne wspomnienia. Niektóre z jej twórczości są wynikami projektu „Daleko”, w którym ukazuje postać kobiety zanurzonej w ciszy.

Artystka jest członkiem Stowarzyszenia Twórczego „Zenit” w Kielcach oraz Skarżyskiego Klubu Twórców SKART. Współpracuje również z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oraz uczestniczyła w projekcie Ceramika Nova. Niedawno rozpoczęła także pisanie ikon i złocenie.

Wystawa „W ciszy. Twórczość Agnieszki Łuczyńskiej” będzie dostępna dla publiczności do 3 kwietnia 2024 roku. Punkt Promocji Kielc jest otwarty od wtorku do soboty w godzinach 11:00-17:00. Jego działalność koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.