Unikatowa strefa gastronomiczna 'Food Street’ w Galerii Echo w Kielcach powstała

Unikatowa strefa gastronomiczna 'Food Street’ w Galerii Echo w Kielcach powstała

Znaczna przemiana zaszła w Galerii Echo w Kielcach, gdzie strefa gastronomiczna przybrała formę unikalnej 'Food Street’. Wśród typowych elementów miejskiego krajobrazu, takich jak rondo, sygnalizacja świetlna czy przejścia dla pieszych, odnajdziemy tutaj również busik i przystanek autobusowy. Zaskakuje to podobieństwo do prawdziwej, miejskiej scenerii.

Przemiana strefy food court w Galerii Echo wywołała skrajne emocje. Dla jednych jest to oryginalne rozwiązanie, dla innych natomiast – kwestia budząca pewne wątpliwości. Dyrektor Galerii Echo, Grzegorz Czekaj, zapewnia, że nic nie jest tu pozostawione przypadkowi. Wszystko ma swoje miejsce i funkcję – mikrobus przerobiony na punkt sprzedaży jedzenia, siedzenia samochodowe pełniące rolę mebli restauracyjnych czy krawężnik przy jednym z rond jako miejsce do picia kawy.

Czekaj podkreśla, że choć nowe otoczenie mogło zaskoczyć klientów, to jednak najważniejszym aspektem pozostaje kuchnia. Oferta gastronomiczna obejmuje blisko 20 restauracji i kawiarni, oferujących zróżnicowane menu od egzotycznych propozycji po tradycyjne, polskie przysmaki. Tworzenie atmosfery streetfoodu miało na celu podkreślenie różnorodności smaków serwowanych w Galerii. Dyrektor zachęca do odwiedzenia tej niebanalnej strefy, która stanowi personalizowaną wersję azjatyckiej ulicznej kuchni, ale w lokalnym, kieleckim wydaniu.

Rewolucja gastronomiczna w Galerii Echo to nie tylko nowe doznania smakowe, ale również praktyczne rozwiązania. Zwiększono liczbę miejsc do siedzenia, wprowadzono dodatkowe oświetlenie led, zadbano o miejsca do parkowania wózków dziecięcych oraz duże stoły przeznaczone dla grup czy rodzin. Wszystko to sprawia, że 'Food Street’ to inwestycja skierowana do szerokiego kręgu odbiorców.