Poszukiwany mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej zatrzymany na drodze: Grozi mu do siedmiu lat więzienia

Poszukiwany mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej zatrzymany na drodze: Grozi mu do siedmiu lat więzienia

54-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, który był poszukiwany przez organy ścigania, zostanie pozbawiony wolności na okres dwóch lat i ośmiu miesięcy. Ręce policji wpadł w trakcie kontroli drogowej, która miała miejsce wczoraj. Ponadto, okazało się, że mężczyzna naruszył postanowienia sądu – mimo trzykrotnego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, nadal decydował się na kierowanie autem. Wskutek tego wykroczenia, jego pobyt w zakładzie karnym może ulec wydłużeniu nawet o pięć lat.

Policja ze Skarżyska zatrzymała 54-latka w poniedziałek popołudniu, dokładnie po godzinie 15 na ulicy 3 Maja. To właśnie podczas kontroli drogowej jego osobowego samochodu marki Renault wyszło na jaw, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Przesądziło o tym legitymowanie mężczyzny, które ujawniło informacje o poszukiwaniach. Powodem było to, że nie stawił się on w wyznaczonym terminie do odbycia kary w zakładzie karnym.

Mężczyzna otrzymał karę dwuletniego i ośmiomiesięcznego pobytu w więzieniu za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz za zaległe alimenty, które nie zostały przez niego uregulowane. Pobyt 54-latka za kratkami może się znacznie wydłużyć. W trakcie kontroli drogowej okazało się bowiem, że mężczyzna złamał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten był efektem orzeczenia sądu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, co było trzykrotne naruszenie przepisów.