Oszustwo na 91-letniej kobiecie z Skarżyska-Kamiennej: Fałszywa wnuczka i adwokat wyłudzili 12 000 złotych

Oszustwo na 91-letniej kobiecie z Skarżyska-Kamiennej: Fałszywa wnuczka i adwokat wyłudzili 12 000 złotych

W nocy z poniedziałku na wtorek, 91-letnia kobieta zamieszkująca Skarżysko-Kamienną padła ofiarą bezwzględnych oszustów. Starsza pani uwierzyła w sprytnie skonstruowaną historię opowiedzianą przez osobę udającą jej wnuczkę, a następnie, wprowadzona w błąd, przekazała trefnemu adwokatowi zawrotną sumę 12 000 złotych.

Sytuacja ta stała się powodem do kolejnych ostrzeżeń ze strony lokalnej policji, które przypominają o nieustannym zagrożeniu ze strony oszustów wykorzystujących naiwność i zaufanie starszych osób. Wtorkowy poranek stał się tragiczny dla jednej z rezydentek Skarżyska-Kamiennej. Przed świtem, około czwartej rano, do staruszki zadzwoniła fałszywa wnuczka. Kobieta podała się za krewną i wmówiła, że potrzebuje pieniędzy na adwokata po tym jak spowodowała wypadek samochodowy, w którym ucierpiała ciężarna kobieta. Zaniepokojona 91-latka uwierzyła w fałszywą historię, co doprowadziło do wyłudzenia przez oszusta 12 000 złotych.

Ważne jest, aby pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jeżeli nie jesteśmy pewni tożsamości osoby dzwoniącej, powinniśmy przerwać rozmowę i nie udostępniać jakichkolwiek danych osobowych. Jeżeli ktoś namawia nas na przekazanie gotówki lub jej wypłacenie z banku, możemy być prawie pewni, że mamy do czynienia z oszustem. To ważne, aby zachować ostrożność i zdrowy rozsądek podczas kontaktów z nieznajomymi i natychmiast informować o takich sytuacjach policję, rodzinę, sąsiadów czy znajomych.

Oszuści najczęściej wybierają swoje ofiary korzystając ze starych książek telefonicznych, w których znajdują się dane abonentów. Może warto więc zastanowić się nad zmianą numeru telefonu stacjonarnego. Dzięki temu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nasze dane teleadresowe nie będą publicznie dostępne.