Kielce: Tydzień Filmu Niemieckiego rozpoczęty z udziałem Konsula Generalnego Niemiec

Kielce: Tydzień Filmu Niemieckiego rozpoczęty z udziałem Konsula Generalnego Niemiec

W Kielcach z dużym rozmachem obchodzony jest Tydzień Filmu Niemieckiego. To już dziesiąta edycja tego wydarzenia filmowego, które od początku jest organizowane przez Kino Moskwa. W otwarciu tegorocznej edycji uczestniczył Holger Mahnicke, Konsul Generalny Niemiec w Krakowie.

Gospodarzem wydarzenia był prezydent miasta Kielce, Bogdan Wenta, który razem ze swoją małżonką serdecznie przywitał dyplomatę. Obecna była również Małgorzata Mochoń, znana germanistka i żona Andrzeja Mochonia, prezesa Targów Kielce. Andrzej Mochoń pełni także rolę Honorowego Konsula Republiki Federalnej Niemiec w Kielcach. Towarzyszył im Sławomir Stachura, dyrektor Kancelarii Prezydenta Kielc, który na uroczystość przybył w towarzystwie swojej małżonki.

Konsul Generalny Niemiec, Holger Mahnicke, z wielkim entuzjazmem przywitał zgromadzonych gości na inauguracji Tygodnia Filmu Niemieckiego. Wyraził swoją satysfakcję i duma z faktu, że mógł być obecny podczas tak ważnego wydarzenia kulturalnego. Podkreślił, że przegląd filmów niemieckich to doskonała okazja do poznania najnowszych produkcji z tego kraju, które zdobyły uznanie krytyków. Zadedykował również ciepłe słowa dla wszystkich uczestników, życząc im niezapomnianych wrażeń i zapraszając na kolejne seanse.

Program Tygodnia Filmu Niemieckiego w Kielcach jest naprawdę bogaty. Przewidziano siedem projekcji, które odbędą się w dniach od 2 do 8 lutego. Wśród prezentowanych filmów znalazło się miejsce zarówno dla wielkich mistrzów kinematografii, jak i dla młodych twórców, którzy poprzez swoją twórczość konsekwentnie zdobywają pozycję w świecie filmu. Warto dodać, że dwa z tych filmów zdobyły nominację do prestiżowej nagrody Akademii Filmowej – Oscarów 2024 w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy.