Miasto Sandomierz kształtuje przyszłość: mieszkańcy tworzą strategię rozwoju

Miasto Sandomierz kształtuje przyszłość: mieszkańcy tworzą strategię rozwoju

Zgromadzeni w Sandomierzu obywatele będą współtworzyć nowy plan rozwoju miasta. W ramach konsultacji społecznych, które zaplanowane są na nadchodzący wtorek – 27 lutego, mieszkańcy będą mieli okazję podzielić się swoimi pomysłami na przyszłość miasta.

Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza, wyraził nadzieję na dużą frekwencję tych spotkań i oczekuje ciekawych propozycji dotyczących najważniejszych aspektów życia miejskiego. Do kluczowych kwestii do omówienia Marzec zaliczył m.in. edukację, inwestycje, kulturę, promocję, turystykę oraz rozwój przedsiębiorczości. Jak zaznaczył burmistrz, istotne jest, aby wszyscy mieszkańcy przemyśleli swoje wizje rozwoju Sandomierza na kolejne lata. Podkreślił, że skumulowanie wszystkich tych pomysłów może przynieść bardzo korzystne rozwiązania dla miasta.

Konsultacje odbędą się w siedzibie ratusza w dniu 27 lutego, a ich czas trwania to od godziny 10 do 15. Wynikająca z tych spotkań strategia rozwoju miasta ma obowiązywać w latach 2025-2030. Po zebraniu pomysłów od mieszkańców, te trafią na obrady do rady miasta. To właśnie radni zdecydują o ostatecznym kształcie dokumentu i jego dalszych losach.