46-latek z gminy Łagów uciekał skuterem przed policją będąc pod wpływem alkoholu

46-latek z gminy Łagów uciekał skuterem przed policją będąc pod wpływem alkoholu

Podczas jednego z niedzielnych patrolów, funkcjonariusze z Rakowa natknęli się na nietypową sytuację. Zauważyli mężczyznę, który jechał skuterem w sposób sugerujący, że może być nietrzeźwy. Zdarzenie to miało miejsce późnym wieczorem, krótko przed północą, na terenie Woli Łagowskiej. Mimo wysłanych przez policję sygnałów do zatrzymania, 46-letni kierowca skutera zdecydował się nie reagować, co rozpoczęło pościg trwający około półtora kilometra.

Jednak ucieczka mężczyzny szybko została zakończona przez trudne warunki drogi. Na leśnej ścieżce, skuter utknął w mokrej i grząskiej nawierzchni. Funkcjonariusze szybko zidentyfikowali uciekiniera jako 46-letniego mieszkańca gminy Łagów. Następnie przeprowadzili badanie alkoholowe, które wykazało niemalże promil alkoholu w organizmie mężczyzny.

Mundurowi przekazali nietrzeźwego kierowcę odpowiedzialnej osobie. Teraz 46-latek będzie musiał zmierzyć się z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz ignorowanie sygnałów policji do zatrzymania, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.