Nastolatka potrącona na przejściu dla pieszych niedaleko hali widowiskowej w Kielcach – zdarzenie miało miejsce 22 stycznia

Nastolatka potrącona na przejściu dla pieszych niedaleko hali widowiskowej w Kielcach – zdarzenie miało miejsce 22 stycznia

W poniedziałkowy poranek, dokładnie 22 stycznia, ulice Kielc zostały opanowane przez dramat. Na jednym z przejść dla pieszych, które znajduje się przy ulicy Żytniej, tuż obok hali widowiskowej, doszło do potrącenia 15-letniej dziewczynki. Ten groźny incydent sprawił, że ranna nastolatka musiała natychmiast zostać przewieziona do szpitala.

O niebezpiecznym zdarzeniu, które rozegrało się na ulicy Żytniej służby ratunkowe zostały poinformowane tuż po 7.20 rano. Kiedy dotarli na miejsce, okazało się, że poszkodowaną jest młoda dziewczyna znajdująca się wówczas na przejściu dla pieszych.

Na podstawie wstępnych ustaleń policyjnych, dowiadujemy się, iż 55-letni mężczyzna prowadzący audi na ulicy Żytniej, jadąc w kierunku ulicy Grunwaldzkiej, nie zauważył 15-latki przechodzącej przez przejście dla pieszych. Jak informuje młodszy aspirant Małgorzata Perkowska – Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, to właśnie on jest sprawcą tego tragicznego wypadku.

Poszkodowana nastolatka z urazem ręki została natychmiast przewieziona do kieleckiego szpitala dziecięcego, gdzie podjęto natychmiastowe działania mające na celu ustabilizowanie jej stanu zdrowia.