Gościnny Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowśkyj odwiedza prezydenta Bogdana Wenty

Gościnny Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowśkyj odwiedza prezydenta Bogdana Wenty

Zgodnie z nowo roku, który stał się już tradycją, Wiaczesław Wojnarowśkyj – Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie, złożył wizytę prezydentowi Bogdanowi Wencie. Odbywające się na początku każdego roku spotkania, nabrały charakteru cyklicznej tradycji.

Podczas tego oficjalnego spotkania, Konsul wyraził swoją wdzięczność za zorganizowanie konferencji polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej, która miała miejsce w Kielcach w listopadzie. Jego zdaniem, konferencja przyniosła oczekiwane rezultaty dzięki jej skutecznej organizacji.

W trakcie rozmowy poruszono też kwestię aktualnej sytuacji w Ukrainie, zwłaszcza w kontekście ostatnich, najbardziej intensywnych bombardowań Kijowa od czasu wiosny. Rozważano różne aspekty i możliwe scenariusze rozwoju sytuacji.

Prezydent Wenta potwierdził swoje zobowiązanie do kontynuowania wsparcia dla obywateli Ukrainy przebywających w mieście poprzez działanie lokalnych ośrodków pomocowych.

Wiaczesław Wojnarowśkyj, który pełni obowiązki Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie od 14 marca 2020, jest często widywany w Kielcach. Jego regularne odwiedziny zawsze są okazją do dyskusji i wymiany poglądów na różne tematy.