Tragiczne skutki oszustwa podczas darmowych badań wzroku: 79-letnia kobieta straciła kilkanaście tysięcy złotych

Tragiczne skutki oszustwa podczas darmowych badań wzroku: 79-letnia kobieta straciła kilkanaście tysięcy złotych

Historia 79-letniej kobiety z Kielc, która padła ofiarą oszustwa podczas darmowego badania wzroku, jest brutalnym przypomnieniem o konieczności ostrożności przy uczestnictwie w tego typu wydarzeniach. Wydarzenie miało miejsce na początku października i oprócz badania wzroku obejmowało prezentację „ekskluzywnego” sprzętu gospodarstwa domowego. Starsza pani miała szczęście wygrać garnki o wartości prawie 15000 złotych w organizowanej tam loterii. Niestety, całe doświadczenie okazało się gorzkim żartem, gdy seniorka straciła kilkanaście tysięcy złotych na rzecz oszustów.

Kiedy kobieta zgłosiła się do Komisariatu Policji IV w Kielcach, opowiedziała o swoim doświadczeniu. Wyjaśniła, że była uczestniczką spotkania, na którym mogła skorzystać z bezpłatnego badania wzroku oraz otrzymać okulary korekcyjne dostosowane do zdiagnozowanej przez lekarza wady wzroku. W trakcie czekania na wyniki badań, uczestnicy byli zaproszeni na prezentację „wspaniałych i szalenie drogich” sprzętów sponsorowanych, które umożliwiły darmowe badania. Na spotkaniu odbyło się także losowanie, w którym nagrody były przekazywane całkowicie za darmo.

Seniorka miała szczęście wygrać komplet garnków o wartości 14900 złotych. Jednak kiedy przyszło do realizacji formalności związanych z wygraną, okazało się, że musi zapłacić pełną kwotę nagrody. Oszuści obiecali jej zwrot całej sumy podczas następnego spotkania, które miało mieć miejsce za miesiąc. Niestety, 79-latka dała się nabrać i wpłaciła żądaną sumę. Gdy po kilku dniach nie mogła skontaktować się z firmą, wysłała list z odstąpieniem od umowy i zwróciła „wygrane” garnki. Niestety, po kilku dniach list i przedmioty zostały jej zwrócone jako nieodebrane.