Akcje oddawania krwi prowadzone przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach i Busku-Zdroju

Akcje oddawania krwi prowadzone przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach i Busku-Zdroju

W obecnym tygodniu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa planuje przeprowadzić operacje krwiodawstwa w miastach Kielce oraz Busko-Zdrój, które są częścią regionu świętokrzyskiego. Celem tych działań jest zorganizowanie kampanii honorowego oddawania krwi.

15 stycznia, w poniedziałek, mieszkańcy Kielc będą mieli możliwość oddania krwi. Wydarzenie to odbędzie się na terenie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, znajdującego się przy alei IX Wieków Kielc. Akcja potrwa aż do godziny 12:00.

Następnie, 16 stycznia, we wtorek, akcja zostanie przeniesiona do VI Liceum Ogólnokształcącego usytuowanego przy ulicy Gagarina 5 w Kielcach. Rozpocznie się o godzinie 8:30 i zakończy o godzinie 11:30.

17 stycznia, w środę, mieszkańcy Buska-Zdroju będą mieli okazję do honorowego oddania krwi. Wydarzenie to odbędzie się w I Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Mickiewicza 13 i potrwa od godziny 9:00 do 12:00.

Na koniec tygodnia, 19 stycznia, w piątek, akcja krwiodawstwa zostanie zorganizowana ponownie w Busku-Zdroju, ale tym razem w klubie seniora przy ulicy Bocznej. Podobnie jak wcześniej, rozpocznie się o 9:00 i zakończy o 12:00.

Aktualnie istnieje duże zapotrzebowanie na wszystkie grupy krwi, z wyjątkiem A Rh dodatniej oraz AB Rh dodatniej. By zostać dawcą krwi, należy być osobą pełnoletnią i zdrową. Przed oddaniem krwi zaleca się spożycie lekkostrawnego posiłku.