Zdobycie 41,3 milionów złotych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w formie papierów wartościowych

Zdobycie 41,3 milionów złotych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w formie papierów wartościowych

5 grudnia to data, którą Uniwersytet Jana Kochanowskiego zapewne zapamięta na długo, bowiem tego dnia otrzymał od rządu symboliczny czek na kwotę 41,3 miliona złotych. Promesa ta została wyrażona za pośrednictwem skarbowych papierów wartościowych. Osobą, która miała zaszczyt wręczyć uniwersytetowi ten wielki dar finansowy, był minister edukacji i nauki, Krzysztof Szczucki.

Podczas uroczystości, która odbywała się w rektoracie UJK przy ulicy Żeromskiego, Szczucki wyjaśnił, że te fundusze są rodzajem rekompensaty za przekazany przez uniwersytet majątek nowej placówce edukacyjnej. Ta nowa uczelnia powstała w Piotrkowie Trybunalskim w połowie roku.

Minister Szczucki nie krył swojego podziwu dla Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Wyrażając swoje uznanie dla zarządzania uczelnią, podkreślał rozwój, który zaobserwował na tej placówce. Szczucki podziwiał fakt, że uniwersytet nie tylko służy jako centrum naukowe i dydaktyczne, ale także przyczynia się do tworzenia nowych instytucji akademickich. Zasugerował, że to właśnie z uczelni UJK wyłoniła się Akademia Piotrkowska.