Otwarcie ostrowieckiego lodowiska opóźnione z powodu problemów technicznych

Otwarcie ostrowieckiego lodowiska opóźnione z powodu problemów technicznych

W przeciwnieństwie do pierwotnych planów, otwarcie lodowiska w Ostrowcu Świętokrzyskim nie odbędzie się w zaplanowany na 15 grudnia piątek, ale dwa dni później, w niedzielę 17 grudnia. Przyczyną są komplikacje techniczne, z którymi zmaga się firma odpowiedzialna za realizację projektu.

Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, wyjaśnia, że proces odpowietrzania układu znajdującego się pod powierzchnią lodowiska przedłużył się znacznie więcej niż przewidywał wykonawca. Ale to nie jedyny czynnik, który wpłynął na opóźnienie.

Jak twierdzi dyrektor, wynikły też problemy z chłodziarką. W rezultacie chłodzenie powierzchni lodowiska, które pierwotnie miało zostać przeprowadzone w środę, rozpoczęło się dopiero poprzedniego wieczoru. Dodatkowo, chłodzenie utrudnia obecna sytuacja pogodowa – temperatura utrzymuje się powyżej zera stopni Celsjusza, co negatywnie wpływa na tempo tworzenia wymaganej grubości lodu, która powinna wynosić 10 cm.

Węglewicz zaznacza, że obecnie warstwa lodu ma tylko około 3 cm grubości. To oznacza, że jest zdecydowanie za cienka do użytkowania. Ostateczny termin otwarcia lodowiska, według zapewnień dyrektora MOSiR, przypada na najbliższą niedzielę, 17 grudnia, o godzinie 17:00.