Kielce: Postświąteczna zbiórka drzewek w Ogródku Botanicznym Geonatura – trzykrotna szansa na "drugie życie" dla choinki

Kielce: Postświąteczna zbiórka drzewek w Ogródku Botanicznym Geonatura – trzykrotna szansa na "drugie życie" dla choinki

Geonatura Kielce, zwana również Ogrodem Botanicznym, po raz kolejny – już trzeci – proponuje lokalnej społeczności poświąteczne przekazanie drzewek na nowe użytkowanie. Inicjatywa ta, polegająca na zbiórce naturalnych choinek, została zaplanowana na okres od 2 stycznia do 5 lutego 2024 roku. Miejsce zbiórki to wnętrze bramy wjazdowej do siedziby administracyjnej instytucji, ulokowanej przy ulicy Jagiellońskiej.

Niewątpliwie wiele choinek, które spełniły swoją świąteczną rolę jako dekoracje, może teraz otrzymać szansę na „drugie życie”. Wszystko to dzięki przychylności i trosce pracowników Ogrodu Botanicznego. Każde drzewko zostanie bowiem wykorzystane w sposób odpowiedzialny i ekologiczny.

Drzewka, które posiadały donicę, będą pielęgnowane do następnego sezonu wiosennego pod nieustanną opieką personelu ogrodu. Następnie zostaną one przesadzone i dalej rosną. Natomiast ze świątecznych choinek ciętych uzyskiwany będzie tzw. stroisz, stosowany do okrywania roślin wrażliwych na zimowe mrozy.

Choinki można przynosić przy bramie wjazdowej do siedziby administracyjnej Ogrodu Botanicznego przy ul. Jagiellońskiej 78 przez całą dobę.

Ta coroczna akcja odzyskiwania drzewek cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Kielc. W poprzednim roku liczba przekazanych do Ogrodu drzewek przekroczyła 150 egzemplarzy.