Ekspozycja zwierząt i aukcja charytatywna w Targach Kielce

Ekspozycja zwierząt i aukcja charytatywna w Targach Kielce

Wystawę ponad tysiąca rasowych królików oraz 760 gołębi pocztowych będzie można zobaczyć na terenie Targów Kielce podczas tego weekendu. To informacje przekazane przez Urszulę Kołodziejczyk, pracownicę ośrodka wystawienniczego. Zgodnie ze słowami Kołodziejczyk, grudzień jest wyjątkowym okresem dla entuzjastów i hobbystów.

Kołodziejczyk zauważa, iż nie jest pewna czy jest inny event w Polsce, na którym można byłoby zobaczyć tak olbrzymią liczbę tych uroczych zwierząt. Na podkreślenie zasługuje także fakt, że oprócz samej ekspozycji, od lat tradycją stała się również aukcja charytatywna. Jest to przedsięwzięcie organizowane przez kielecki oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

Organizacja tej aukcji po raz jedenasty ma na celu wspieranie działalności oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej, funkcjonującego w ramach Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii. Wspomóc maja również trzej chłopcy – Franek, Tymek i Wojtek, którzy muszą poddawać się codziennej rehabilitacji. Aukcja odbędzie się w nadchodzącą niedzielę, 10 grudnia.

Natomiast ekspozycję będzie można odwiedzić w sobotę pomiędzy godziną 8:00 a 16:00 oraz w niedzielę od 8:00 do 14:00. Cena biletów wynosi 20 zł normalny, zaś ulgowy kosztuje 10 zł. Dzieci do 5 roku życia mają możliwość wejścia na teren wystawy za darmo.