Tragiczny wypadek drogowy w Śródmieściu Kielc – 14-latek potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych

Tragiczny wypadek drogowy w Śródmieściu Kielc – 14-latek potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych

Śródmieście Kielc stało się miejscem dramatycznego zdarzenia drogowego. Na jednej z głównych arterii miasta, Alei IX Wieków Kielc, do doszło do tragicznego wypadku. Starszy kierowca, poruszający się za kierownicą samochodu osobowego, uderzył 14-letniego chłopca na oznakowanym przejściu dla pieszych. Chłopiec, który odniósł ranę głowy, natychmiast został objęty opieką medyczną i przewieziony do najbliższego szpitala.

Zgłoszenie o tragicznym incydencie na Alei IX Wieków Kielc, blisko kościoła św. Wojciecha oraz skrzyżowania z ulicą Warszawską, wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 17. Informację o zdarzeniu przekazała Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Wstępne dane zebrane przez funkcjonariuszy ustalają, że doszło do kolizji pomiędzy młodym pieszym a 74-letnim mężczyzną, który kierował samochodem marki Suzuki. „Nasza ekipa jest teraz na miejscu zdarzenia i dokładnie bada wszystkie okoliczności i wydarzenia poprzedzające wypadek” – podkreśliła Perkowska-Kiepas.

W chwili zdarzenia, kierowca pojazdu był trzeźwy. Z kolei potrącony chłopiec, który odniósł obrażenia głowy, jest teraz pod stałą opieką medyczną w szpitalu.