Giełda rolna w Sandomierzu odzyskuje blask po gruntownej renowacji

Giełda rolna w Sandomierzu odzyskuje blask po gruntownej renowacji

Proces renowacji giełdy rolniczej w malowniczym Sandomierzu został zakończony. Przekształcenie obejmowało tereny, na których drogi były najbardziej zniszczone i miały problemy z odprowadzaniem wody. Rolnicy i ich klienci, którzy wcześniej musieli radzić sobie z kałużami po opadach deszczu, mogą teraz cieszyć się komfortem nowych udogodnień. W ramach prac, powstała nowa kanalizacja burzowa i dokonano wymiany sieci wodociągowej.

Stan dróg na terenie giełdy znacznie się poprawił. Większość dróg pokryto nową asfaltową nawierzchnią, a na miejscach, gdzie były betonowe płyty ażurowe, ułożono estetyczną kostkę brukową. Scope of work also included the installation of monitoring, new lighting and fencing, informed Janusz Stasiak, deputy mayor of Sandomierz. Oprócz drobnych prac kosmetycznych na terenie giełdy pozostało do wykonania montowanie nowego systemu wjazdowego z poborem opłat.

Kwestia systemu wjazdowego stanowiła duży problem, ponieważ nie był on wydajny, co skutkowało tworzeniem się korków na drodze krajowej nr 77 w dni największego ruchu na giełdzie. Jak zaznaczył Janusz Stasiak, opłaty były pobierane tylko gotówką, podczas gdy nowy system umożliwi płatności kartą i Blikiem. Dodatkowo producent będzie mógł od razu otrzymać fakturę VAT.

Kupcy z giełdy podkreślają, że obecne warunki pracy są znacznie lepsze niż poprzednio. Szczególne uznanie budzi jakość nowych nawierzchni. W ramach inwestycji, powstał również nowy budynek administracyjno-socjalny, który będzie siedzibą Zakładu Budżetowego Targowiska Miejskie. Dotychczas korzystali oni bowiem z wynajmowanych pomieszczeń.

Prace renowacyjne trwały rok i kosztowały 18 mln zł, przy czym 11 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne. Oficjalne zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada, jednak handel na odnowionym terenie już się rozpoczął.