Przedszkolaki z Kielc prezentują swoje umiejętności artystyczne seniorom na uroczystość Narodowego Święta Niepodległości

Przedszkolaki z Kielc prezentują swoje umiejętności artystyczne seniorom na uroczystość Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, młodzi adepci sztuki z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Kielcach zaprezentowali patriotyczne przedstawienie. Repertuar składał się z piosenek o tematyce patriotycznej oraz tańców narodowych. Seniorzy z Domu Pomocy Społecznej im. Jana i Marysieńki Sobieskich mieli przyjemność podziwiać te występy.

Wśród młodych artystów na scenie znaleźli się Tymon i Natalia. Jak sami przyznali, musieli wygłosić swoje role przez mikrofon, a przygotowania do tego wymagały sporo czasu i wysiłku. Wojciech, który również brał udział w spektaklu, zdradził, że nie wszystkie próby szły gładko, ale ostatecznie publiczność była zachwycona i nagrodziła ich występ aplauzem.

Magdalena Radziszewska, pedagog z przedszkola nr 3, podkreśliła jak ważne jest pielęgnowanie wartości patriotycznych w ich placówce. Już od najmłodszych lat uczą dzieci miłości do ojczyzny i znaczenia Dnia Niepodległości. Co roku, każda grupa przygotowuje swój własny występ, co stanowi dla przedszkolaków zarówno naukę jak i rozwijanie umiejętności aktorskich.

Nauczycielka dodała również, że Przedszkole Samorządowe nr 3 w Kielcach od dłuższego czasu współpracuje z Domem Pomocy Społecznej im. Jana i Marysieńki Sobieskich. Istnieje wiele inicjatyw, które łączą te dwie instytucje, na przykład tworzenie kartek świątecznych na Boże Narodzenie. Celem tych działań jest pokazanie dzieciom cyklu życia oraz wsparcie seniorów.