Zderzenie ciężarówki i samochodu osobowego w Mniowie – przyczyną alkohol?

Zderzenie ciężarówki i samochodu osobowego w Mniowie – przyczyną alkohol?

W środę, 18 października, na drogach Mniowa doszło do kolizji pomiędzy samochodem osobowym marki Toyota oraz pojazdem wielkogabarytowym. Interesującym jest fakt, że u jednego z uczestników wypadku stwierdzono blisko 0,5 promila alkoholu we krwi.

Jak informuje starsza ogniomistrz Beata Gizowska z kieleckiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu około godziny ósmej rano. Na miejsce natychmiast skierowano cztery zespoły straży pożarnej. Zadania strażaków obejmowały zabezpieczenie terenu wypadku, udzielenie pierwszej pomocy kierującemu samochodem osobowym oraz przygotowanie lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Podlegająca Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach Małgorzata Perkowska-Kiepas dostarcza dodatkowych informacji na temat przyczyn tego nieszczęśliwego wypadku. Z jej relacji wynika, że 51-letni kierowca Toyoty, poruszając się trasą DK74, nie udzielił pierwszeństwa jadącemu ciężarowemu Mercedesowi prowadzonemu przez 36-letniego mężczyznę podczas wykonywania skrętu w lewo.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący Toyotą miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia został on przewieziony do szpitala. Obecnie droga, na której doszło do wypadku, jest już przejezdna.