Trzecia próba inwestycji deweloperskiej przy ul. Silnicznej – AKP GRUPA nie rezygnuje

Trzecia próba inwestycji deweloperskiej przy ul. Silnicznej – AKP GRUPA nie rezygnuje

Właśnie dotarła do ratusza w Kielcach informacja o kolejnym zamiarze realizacji projektu deweloperskiego na działce przy ulicy Silnicznej. Tym razem inwestor, spółka AKP GRUPA, proponuje trzecią odsłonę swojego planu na budowę wielomieszkaniowego obiektu. W porównaniu do poprzednich wersji, nowa koncepcja zakłada mniej lokali oraz brak balkonów, a także w większości płaski dach. Działka, na której ma powstać nowy obiekt, jest aktualnie miejscem opuszczonej siedziby banku i jest objęta specustawą lex deweloper.

Miejsce, w którym ma stanąć nowy budynek, to teren o rozległości 1855 metrów kwadratowych. Aktualnie stoi tam trzykondygnacyjna konstrukcja o charakterze usługowym, którą zaplanowano do rozbiórki. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się budynki o wysokości wahań od dwóch do czterech pięter. Nieopodal usytuowane są również inne znaczące obiekty jak jedenastopiętrowy hotel DAL czy siedziba Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Warto dodać, że dwie wcześniejsze propozycje firmy AKP GRUPA na zagospodarowanie tej działki spotkały się z negatywnym odbiorem, głównie ze strony konserwatora zabytków. Jego głównym zarzutem była niezgodność planowanego budynku z historycznym charakterem zabudowań ul. Silnicznej oraz całości śródmieścia Kielc.