Wypadek w Kielcach: dwoje pieszych potrąconych na ulicy Krakowskiej

Wypadek w Kielcach: dwoje pieszych potrąconych na ulicy Krakowskiej

Na ulicy Krakowskiej w Kielcach doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego dwie osoby pieszo przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych zostały potrącone. Szczegółowo, 68-letnia kobieta oraz 70-letni mężczyzna zostali ranni. Nie było tam sygnalizacji świetlnej – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Małgorzata Perkowska-Kiepas.

Pierwsze ustalenia funkcjonariuszy wskazują na to, że 43-letni mężczyzna, będący za kierownicą suzuki, jechał w kierunku Chęcin. Gdy znajdował się na wysokości osiedla Podkarczówka, próbował uniknąć kolizji z innym samochodem, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W rezultacie tego manewru, wjechał na pas rozdzielający jezdnię, gdzie akurat przechodziło dwoje pieszych. Jego pojazd uderzył w starszą parę – 68-letnią kobietę oraz 70-letniego mężczyznę. Obie osoby po zdarzeniu zostały przetransportowane do szpitala – relacjonuje Małgorzata Perkowska-Kiepas.

43-letni kierowca suzuki nie był pod wpływem alkoholu w czasie zdarzenia. Obecnie trwa śledztwo policji, które ma na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego wypadku.