W hołdzie dla św. Jana Pawła II: koncert w Kielcach

W hołdzie dla św. Jana Pawła II: koncert w Kielcach

Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach stał się areną koncertu zorganizowanego na cześć św. Jana Pawła II. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Pamiętamy – Nadzieja tkwi w nas” i było finałem obchodów Dnia Papieskiego, które miały miejsce 15 października i były zorganizowane pod sloganem „Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

Proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, ksiądz prałat Grzegorz Pałys, wyraził przekonanie, że tego typu inicjatywy pozwalają skuteczniej przybliżyć dorobek Ojca Świętego młodemu pokoleniu.

Zespół The Wellnes Sound został zaproszony do uświetnienia uroczystości swoim występem, podczas którego zagrał pieśni oraz przedstawił wspomnienia o Ojcu Świętym i czytał teksty autorstwa papieża Polaka. Publiczność miała okazję posłuchać między innymi takich utworów jak „Człowiek czasu” i „Człowiek myśli”, a także ulubionej pieśni papieża – „Barki”.

Andrzej Ekert, menedżer zespołu The Wellnes Sound, podkreślił znaczenie Jana Pawła II dla wielu generacji Polaków. Zwrócił uwagę, że nawet pomimo chwil słabości, które mogą skłonić do zapomnienia o jego dorobku, Polacy są nieustannie wdzięczni za wkład, jaki wnosił w ich życie.

W koncercie uczestniczyli również Kornelia i Tadeusz, którzy urodzili się po śmierci Jana Pawła II, ale mimo to uznają go za postać o wielkim znaczeniu.

Dnia 22 października obchodzone jest liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.