Tworzenie Muzeum Historii Klubu przez Industria Kielce

Tworzenie Muzeum Historii Klubu przez Industria Kielce

Blisko pół wieku temu, piłkarski klub z Kielc zaczął swoją obecność na scenie piłki ręcznej. W ciągu tych lat, udało mu się zgromadzić na swoim koncie 29 medali w mistrzostwach Polski, 17 wygranych Pucharów Polski i pięć medali Ligi Mistrzów. W związku z tymi osiągnięciami, powstaje Muzeum Historii Klubu. Przedstawiciele klubu kierują do swoich fanów apel o wsparcie w budowie tej instytucji poprzez przekazanie wszelkich artefaktów związanych z historią klubu.

Klub, działający od 1965 roku, gra ważną rolę w historii polskiego sportu. Klub zdobył 29 medali mistrzostw Polski, w tym 20 złotych, 17 Pucharów Polski oraz pięć medali Ligi Mistrzów. To wszystko stanowi wkład kieleckiego klubu w promocję „kieleckiej piłki ręcznej”. To właśnie w Kielcach wielu utalentowanych zawodników tej dyscypliny miało okazję grać pod okiem trenerów o międzynarodowej renomie.

Najważniejszym osiągnięciem dla klubu było zdobycie tytułu mistrza Ligi Mistrzów w 2016 roku. Nie można również zapomnieć o sukcesach drużyn juniorskich. Klub Iskra Kielce, mimo iż funkcjonował pod różnymi nazwami, istnieje już od prawie 50 lat. Wszystkie zdobyte trofea, medale i statuetki będą prezentowane w muzeum klubowym, które znajdzie się w Hali Legionów. Ta hala nie jest tylko miejscem rywalizacji sportowej, lecz także świadkiem ważnych momentów w historii klubu.

Muzeum jest tworzone z myślą o kibicach i dlatego przedstawiciele klubu proszą o przekazywanie pamiątek związanych z klubem. Pamiątki te można przekazać w poniedziałki i piątki w sklepiku klubowym na parterze Hali Legionów między godzinami 8 a 16. Szczególnie cenione są najstarsze przedmioty, takie jak zdjęcia z pierwszych lat klubu, bilety, piłki, flagi czy prasowe publikacje. Klub zastrzega sobie jednak prawo do wyboru przedmiotów do muzeum.