Start sezonu grzewczego w Kielcach: ciepło powróci do domów w ten weekend

Start sezonu grzewczego w Kielcach: ciepło powróci do domów w ten weekend

Mimo że aura za oknem staje się coraz bardziej zimowa, wielu mieszkańcom domów w Kielcach wciąż towarzyszy mroźny chłód. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) jednak uspokaja mieszkańców miasta, zapowiadając, że już nadchodzący weekend przyniesie ciepło do pierwszych kieleckich domostw.

Jacek Płocki, główny dyspozytor przy MPEC w Kielcach, informuje, że firma jest gotowa na rozpoczęcie sezonu grzewczego. Takie postanowienie wynika nie tylko z niskiej temperatury na zewnątrz, ale także ze względu na liczne telefony od zaniepokojonych mieszkańców oraz ponad 50 wniosków od zarządców budynków o uruchomienie dostaw ciepła.

MPEC regularnie otrzymuje nowe zgłoszenia o potrzebie uruchomienia ogrzewania. W ramach Miejskiego Systemu Ciepłowniczego kolejne budynki są już podłączane do sieci. Arkadiusz Ponikowski, dyrektor eksploatacyjny MPEC w Kielcach, tłumaczy, że firma doświadcza obecnie szczytu zgłoszeń i że pracownicy MPEC-u dokładają wszelkich starań, aby uruchomić wszystkie zasoby, które są w stanie włączyć.

Spółdzielnia „Domator” była pierwszą instytucją, która oficjalnie zgłosiła potrzebę rozpoczęcia sezonu grzewczego. Niebawem ciepłe kaloryfery zamontowane będą także w mieszkaniach na osiedlach Ślichowice Jeden i Dalnia. Zgodnie ze słowami Jacka Reka, prezesa spółdzielni mieszkaniowej „Domator”, pełne uruchomienie ogrzewania nie nastąpi natychmiast, ale w ciągu najbliższych trzech dni. W rezultacie, od poniedziałku mieszkańcy powinni zauważyć znaczne ocieplenie w swoich domach.

Przedstawiciele MPEC-u przekonują, że każdy węzeł cieplny jest wyposażony w układ automatyki pogodowej, który przy temperaturze 12 stopni Celsjusza za oknem samoczynnie wyłącza system ogrzewania. Sezon grzewczy w Kielcach zostanie oficjalnie otwarty w poniedziałek, kiedy to wszyscy mieszkańcy miasta powinni już cieszyć się ciepłem swoich kaloryferów.