Międzynarodowe Mistrzostwa Świata IDO w Kielcach

Międzynarodowe Mistrzostwa Świata IDO w Kielcach

Znany polski miasto Kielce przyciągnie elitę taneczną z ponad 30 różnych państw na koniec października. Na brzegach Silnicy odbywają się prestiżowe mistrzostwa w stylach tanecznych hip-hop i popping, które zakończą się po sześciu dniach intensywnych rywalizacji.

Zaangażowanie i pasję do tańca wykaże nie mniej niż 4500 tancerzy, którzy będą rywalizować w 57 różnych konkurencjach. Mistrzostwa Świata IDO powracają do Kielc, co jest dla nich wielkim wyróżnieniem. Trener tańca Małgorzata Łazowska podkreśla wagę przygotowań do takiego wydarzenia. Twierdzi, że zawodnicy przygotowują się na te mistrzostwa przez całe swoje życie, a te zawody stanowią esencję tego, czego nauczyli się do tej pory. Wyraża ona nadzieję, że jej uczniowie dobrze sobie poradzą.

Ponadto, to będą ich pierwsze mistrzostwa świata. Trenerka sądzi, że będzie to dla niej wielką satysfakcją jeśli każdy zawodnik da z siebie wszystko i później wyciągnie z tego doświadczenia odpowiednie wnioski. Podkreśla, że choć tytuł jest ważny, pasja do tańca jest jednak najważniejsza.

Organizatorzy wydarzenia, którzy od lat kształcą młode talenty, również podzielają tę pasję do tańca. Anna Biały, organizatorka wydarzenia, konsekwentnie realizuje swoją ideę promowania tańca na całym świecie niezależnie od techniki tańca. W rywalizacji wezmą udział tancerze z 31 różnych krajów.

Zawodnicy będą rywalizować w stylach tanecznych takich jak hip hop, popping, hip hop beatles i breaking. Prezydent Kielc, Bogdan Wenta, przewiduje dużo emocji i hałasu podczas mistrzostw oraz wyraża nadzieję, że przede wszystkim będą się dobrze bawić. Podczas mistrzostw odbędzie się aż dwanaście tysięcy startów.

Mistrzostwa rozpoczną się 23 października i potrwają 6 dni.