Starcie na drogach miasta: działania Policji przeciwko nocnym rajdom ulicznym

Starcie na drogach miasta: działania Policji przeciwko nocnym rajdom ulicznym

Decyzyjna reakcja policji uniemożliwiła kilkudziesięciu kierowcom zorganizowanie nocnego „spotkania”, które zapowiadało się na niebezpieczne wyścigi samochodowe po śródmieściu. Dzięki efektywnym operacjom funkcjonariuszy, zarówno Kielce, jak i cały powiat kielecki nie były zagrożone potencjalnie niebezpiecznymi sytuacjami na drogach.

Czworobok kierowców, który prawdopodobnie poszukiwał ekscytujących doświadczeń, zebrał się w Kielcach w sobotni wieczór. Kieleccy policjanci byli już na to zdarzenie odpowiednio przygotowani. Na podstawie zgromadzonych informacji, policja doszła do wniosku, że celem zebranych kierowców nie było tylko oglądanie swoich pojazdów. Przewidywano, że planują oni wykorzystać nocne pustki na drogach miasta do sprawdzenia swoich umiejętności za kierownicą i mocy silników. Funkcjonariusze wielokrotnie ostrzegali, że takie „drifty” czy wyścigi można prowadzić jedynie na specjalnie przygotowanych torach. Właśnie dlatego nie dopuścili do nielegalnej rywalizacji i zdecydowanie zareagowali na wszelkie próby łamania przepisów.

Zarówno kierujący, jak i ich pojazdy byli kontrolowani przez policję – łącznie sprawdzono 42 osoby. W rezultacie tej akcji, funkcjonariusze nałożyli 11 mandatów karnych, a dwie sytuacje zakończyły się skierowaniem spraw do sądu. Ze względu na nieodpowiedni stan techniczny pojazdów, w trzech przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne samochodów. Działania policyjne trwały do późnych godzin nocnych.