68-latek z Kielc ukarany za niebezpieczny manewr drogowy

68-latek z Kielc ukarany za niebezpieczny manewr drogowy

W sobotnie południe niespodziewana kontrola drogowa spotkała kierowcę Audi, który miał na swoim koncie niebezpieczny manewr drogowy. Policjanci z kieleckiego oddziału drogówki, którzy jechali za nim, natychmiast zatrzymali 68-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego do kontroli. W wyniku jego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, mężczyzna został obciążony mandatem na kwotę 2500 złotych oraz otrzymał 23 punkty karne.

Podczas patrolowania ulic miasta, policjanci z kieleckiego oddziału drogówki zauważyli Audi poruszające się po ulicy Tarnowskiej. Kierujący pojazdem wykazał się brakiem cierpliwości lub był popędzany pilnymi sprawami, co skłoniło go do wykonania niebezpiecznego manewru. Na skrzyżowaniu z ulicą Prostą, kierowca niemieckiego pojazdu przeszedł na prawą stronę jezdni i wyprzedził inny pojazd podczas znajdowania się na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Policjanci z kieleckiego oddziału drogówki obserwowali tę sytuację bezpośrednio, jadąc za nim w radiowozie z wideorejestratorem.

Rezultatem kontroli drogowej był surowy mandat dla 68-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Policjanci nałożyli na niego karę w wysokości 2500 złotych oraz doliczyli do jego konta kierowcy 23 punkty karne za jego niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.