Ostatnia prosta do Mistrzostw GP Gór Świętokrzyskich 2023 w bilardzie

Ostatnia prosta do Mistrzostw GP Gór Świętokrzyskich 2023 w bilardzie

W Kieleckim Centrum Bilardowym złożonym z miłośników tego sportu z całego kraju, odbyła się IX eliminacja zmagań Industria S.A. GP Gór Świętokrzyskich 2023. Po intensywnej rywalizacji w grze bilardowej, znanej jako „10 bil”, zwycięstwo przypadło Piotrowi Kucharskiemu, który reprezentował kielecki klub Nosan.

Przypadająca na niedzielę, 15 października, eliminacja była przedostatnim etapem w wyścigu do finału Industria S.A. GP Gór Świętokrzyskich. Zawodnicy z różnych miast Polski, w tym Rzeszowa i Tarnowa, zgromadzili się w Kieleckim Centrum Bilardowym, gdzie przez kilka godzin toczyła się rywalizacja w grę bilardową „10 bil”. Najskuteczniejszym okazał się Piotr Kucharski z Nosanu Kielce, który pokonał na podium Macieja Słowika i Michała Turkowskiego.

Eliminacje mają na celu wyłonienie najlepszych graczy bilardu, którzy stawią czoło rywalom w turnieju Masters. W finale wystąpią tylko 24 graczy, w tym 21 liderów rankingu, jeden uczestnik dzięki dzikiej karcie od Dyrektora Turnieju oraz jeden zawodnik wybrany przez sponsora generalnego rozgrywek. Ostatnie miejsce w turnieju zostanie przyznane zwycięzcy turnieju kwalifikacyjnego, który odbędzie się po ostatniej eliminacji i do udziału w nim zostaną zaproszeni gracze, którzy nie zdołali awansować, ale brali udział w co najmniej 8 turniejach.

Aktualny stan tabeli po IX eliminacjach prezentuje się następująco: prowadzi Michał Wiech, drugie miejsce zajmuje Jan Niewęgłowski, a podium zamyka Szymon Bruśnicki.