Bomba w Kieleckim sądzie? Niepokojące zgłoszenie

Bomba w Kieleckim sądzie? Niepokojące zgłoszenie

Dnia 17 października, we wtorkowe przedpołudnie, do służb wpłynęło niepokojące zgłoszenie dotyczące Sądu Okręgowego zlokalizowanego przy ulicy Seminaryjskiej w Kielcach. Informacja dotyczyła rzekomego ładunku wybuchowego, który według doniesień miał znajdować się w budynku sądu. Osoba przekazująca tę informację argumentowała, iż podsłuchała rozmowę dwóch osób, które omawiały te niebezpieczne plany.

Podkreślała Małgorzata Perkowska – Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, że cała sytuacja jest wynikiem informacji, którą zgłaszający uzyskał poprzez podsłuch rozmowy. Mimo to, na miejsce natychmiast zostały skierowane odpowiednie służby, w tym policja oraz straż pożarna, które miały za zadanie przede wszystkim zabezpieczyć teren.

Interesujące jest to, że prezes Sądu Okręgowego w Kielcach podjął decyzję o nieewakuowaniu budynku. Mówiła o tym również Małgorzata Perkowska – Kiepas, która informowała, że treść zgłoszenia została przekazana do Centralnego Biura Śledczego Policji. W wyniku prowadzonych tam czynności ustalono, że informacja o bombie nie ma wysokiego stopnia wiarygodności.

Bez względu na to, funkcjonariusze służb bezpieczeństwa dokładnie sprawdzali wnętrze budynku, aby upewnić się co do braku jakiegokolwiek zagrożenia. Na miejscu działały dwie duże jednostki straży pożarnej oraz jedna mniejsza. W rezultacie tego zdarzenia, w okolicy budynku sądu zaczęły tworzyć się korki.