Projekt "Klasa z drewna" – innowacje w Leśnej Szkole Podstawowej w Kielcach

Projekt "Klasa z drewna" – innowacje w Leśnej Szkole Podstawowej w Kielcach

Zakończony został projekt o nazwie „Klasa z drewna” realizowany przez Leśną Szkołę Podstawową w Kielcach. Projekt ten, finansowany z funduszów leśnych, których gospodarzem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, wprowadza nowe elementy edukacyjne do placówki.

Szkoła, która jako placówka leśna przeprowadza większość nauki na otwartym powietrzu, korzystając z naturalnego otoczenia lasu, poprzez ten projekt zyskała dodatkowe udogodnienia. W ramach realizacji przedsięwzięcia stworzono dwie altany oraz ścieżkę edukacyjną, które stanowią uzupełnienie oferty edukacyjnej szkoły.

Przez dwa miesiące – wrzesień i październik – szkoła organizowała różnorodne zajęcia przyrodnicze, oparte na materiałach udostępnionych przez Lasy Państwowe. Program tych zajęć miał na celu zapoznanie uczniów z działalnością Lasów Państwowych oraz rozwijanie ich zainteresowań przyrodniczych. W projekcie uczestniczyli również rodzice dzieci, przedszkolaki z Leśnego Przedszkola Dziupla oraz kucharz Max Gotuje z Natury, który wspólnie z dziećmi przygotowywał posiłki z produktów znalezionych w lesie.

Dodatkowo, efektem projektu są ręcznie wykonane zabawki z drewna oraz posadzone drzewa, krzewy i zioła. Te ostatnie, oprócz swojej estetycznej funkcji, pełnią również rolę edukacyjną w terenie szkoły.

Podstawowym celem Leśnej Szkoły Podstawowej jest nauczanie dzieci w harmonii z naturą, dostosowane do rytmu zmieniających się pór roku oraz indywidualnych potrzeb uczniów.