Częstsze wywozy odpadów i możliwość korzystania z meleksów: zmiany na cmentarzach.

Częstsze wywozy odpadów i możliwość korzystania z meleksów: zmiany na cmentarzach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców odwiedzających miejsca spoczynku bliskich 1 listopada, zarządzający nekropoliami przygotowują się do wprowadzenia licznych udogodnień.

Renata Gruszczyńska, prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach, mającego pod opieką cmentarz w Cedzynie oraz komunalne w Kielcach przy ulicach Kwasa i Ściegiennego, zapewnia o regularnym usuwaniu odpadów z obszarów cmentarnych. Z racji posiadania odpowiedniego taboru samochodowego służącego do odbioru śmieci, te będą wywożone kilkukrotnie dziennie. Personel przedsiębiorstwa będzie również nieustannie monitorować sytuację na terenie cmentarzy.

Gruszczyńska zwraca się także z prośbą do osób odwiedzających cmentarze, aby dbali o utrzymanie porządku i rzucali śmieci tylko do odpowiednich pojemników, a nie obok nich. Dodatkowo zachęca do segregacji odpadów – na cmentarzu w Cedzynie ustawione są kontenery na szkło i plastik, a przy ulicy Kwasa – osobne pojemniki na plastik.

W godzinach od 8 do 16, osoby odwiedzające cmentarz w Cedzynie będą mogły skorzystać z bezpłatnej usługi przewozu meleksami. W tym celu dostępne będą dwa pojazdy różnej wielkości: jeden przeznaczony dla czterech osób, drugi – dla czternastu.