Potęga akrobatyki powietrznej i pole dance na Mistrzostwach Świata w Kielcach

Potęga akrobatyki powietrznej i pole dance na Mistrzostwach Świata w Kielcach

Przez cztery dni, od 26 do 29 października, Kielce stały się areną rywalizacji dla ponad 500 sportowców z przeszło 40 krajów świata. Wszyscy zebrali się na Mistrzostwach Świata Pole & Aerial, aby zmierzyć się w różnych kategoriach pole dance oraz akrobatyki powietrznej.

Kielecki ośrodek wystawienniczy kipił od emocji, gdy zawodnicy prezentowali swoje umiejętności w wielu kategoriach, z podziałem na juniorską i seniorską. Widzowie mogli podziwiać zarówno indywidualne pokazy, jak i występy grupowe czy dynamiczne duety. Uczestnicy reprezentujący Polskę stanowili tylko część międzynarodowej załogi. Sportowcy przybyli z tak odległych miejsc jak Kolumbia, Brazylia, Japonia, Kanada, Stany Zjednoczone, Meksyk, Korea Południowa, Kazachstan oraz Republika Południowej Afryki.

Wydarzenie rozciągnęło się na cztery dni, kończąc się 29 października punktualnie o godzinie 20. Osoby zainteresowane obserwacją rywalizacji mogły to uczynić na miejscu, w hali F Targów Kielce. Wszystko co trzeba było zrobić to zakupić bilet poprzez stronę Ticket Tailor.

Całość imprezy zorganizowana została pod patronatem międzynarodowej federacji sportowej IPSF International Pole & Aerial Sports Federation.