Modernizacja boisk piłkarskich w Kielcach: inwestycja o wartości 3,5 miliona złotych

Modernizacja boisk piłkarskich w Kielcach: inwestycja o wartości 3,5 miliona złotych

Do 9 listopada przewidziane są prace modernizacyjne na boiskach piłkarskich przy ulicy Ściegiennego w Kielcach. Klub piłkarski Orlęta Kielce, który obecnie rywalizuje na piątym szczeblu rozgrywek, skorzysta na wymienionej nawierzchni.

Rolki z syntetyczną trawą, które zostały usunięte z obiektu Suzuki Areny podczas pierwszego etapu prac inwestycyjnych, trafiły do Orląt Kielce. Aktualnie trwa układanie nowej nawierzchni na boisku przy ulicy Ściegiennego, a równocześnie realizowane jest profilowanie podłoża.

Wygląda na to, że boisko, które korzysta m.in. z Akademii Piłkarskiej Korona Kielce, zostanie oddane do użytku zgodnie z planem – do 9 listopada. Częścią inwestycji jest również wymiana oświetlenia. Stare, energochłonne lampy zostaną zastąpione przez oprawy LED, co umożliwi regulację poziomu jasności.

Na modernizacji skorzystają również szatnie w hali sportowej znajdującej się obok stadionu, które są używane m.in. przez Akademię. Inwestycja ta obejmuje również prace poza obiektem przy ulicy Ściegiennego – planowana jest modernizacja parku maszyn, a MOSiR otrzyma nowe urządzenia do pielęgnacji boisk.

Całkowity koszt inwestycji wynosi niespełna 3,5 miliona złotych. Blisko 1 mln 668 tys. złotych stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a resztę pokrywa Miasto Kielce.