Mistrzostwa Świata IDO w tańcu hip-hop i popping przyciągają tancerzy z całego świata do Kielc

Mistrzostwa Świata IDO w tańcu hip-hop i popping przyciągają tancerzy z całego świata do Kielc

W Hali Legionów w Kielcach, która jest gospodarzem Mistrzostw Świata IDO w Hip-Hopie, Poppingu, Bitwach Hip-Hopowych i Breaking, zgromadziło się ponad 4000 zawodników z 31 różnych krajów. Jest to wydarzenie o znaczeniu globalnym, które przyciąga wielu miłośników tańca.

Spośród licznych uczestników, niektórzy pochodzą ze Szkoły Tańca Wena, znajdującej się w Olkuszu. Specjalizują się oni w tańcu hip-hop. Klara, jedna z tancerek, wyraziła swoje emocje dotyczące udziału w tak prestiżowym wydarzeniu. Chociaż początkowo odczuwała stres, jest zadowolona z tego jak poradziły sobie ona i jej partnerki. Lena, inna tancerka ze Szkoły Wena, wyjaśniła dlaczego wybrała hip-hop jako swój preferowany styl tańca – jest dla niej energetyczny i pełen zabawnych ruchów.

Według Waldemara Kęćko, prezesa Świętokrzyskiego Klubu Tańca Jump, Hala Legionów przez cały tydzień będzie tętnić życiem, pełna energii i młodzieżowych entuzjazmu. Wydarzenie gromadzi reprezentantów czterech kontynentów, wliczając w to tancerzy z Kanady, Afryki Południowej i kilku krajów azjatyckich. Dodatkowo, na mistrzostwa przybyło około 2 tysiące opiekunów zawodników. Organizatorzy zaplanowali wiele różnych kategorii wiekowych i tanecznych, a liczba pucharów do rozdania wynosi 449 sztuk.

Wojewódzki Urząd Świętokrzyski w Kielcach jest jednym ze współorganizatorów tej imprezy tanecznej. Wojewoda Zbigniew Koniusz zauważa, że wydarzenie to stanowi nie tylko promocję tańca, ale również promuje cały region.

Mistrzostwa świata potrwają do 28 października, a rywalizacja będzie miała miejsce każdego dnia w Hali Legionów położonej przy ulicy Leszka Drogosza w Kielcach. Bilety na te ekscytujące wydarzenie są dostępne na miejscu.