Eneris Surowce wprowadza projekt edukacyjny dla przedszkoli i szkół podstawowych w Kielcach

Eneris Surowce wprowadza projekt edukacyjny dla przedszkoli i szkół podstawowych w Kielcach

Projekt o nazwie „Program edukacyjny dla Przedszkoli Samorządowych i Szkół Podstawowych w Kielcach” został zainicjowany przez firmę Eneris Surowce. Początek realizacji programu miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 34, gdzie odbyło się inaugurujące spotkanie. Podczas tego wydarzenia, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcjach omawiających zagadnienia związane z dobrą praktyką segregacji odpadów oraz bezpiecznym poruszaniem się po drogach.

Program ten zdobył uznanie Prezydenta Miasta Kielce, który podjął się pełnienia roli honorowego patrona. Głównym celem projektu jest prowadzenie edukacji ekologicznej skierowanej do dzieci w wieku od 6 do 7 lat poprzez różnego rodzaju gry i quizy tematyczne. Jak podaje Eneris Surowce, we współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce, planują włączyć do programu dwadzieścia placówek – Przedszkoli Samorządowych oraz Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2023/2024. W efekcie tego, liczba uczniów biorących udział w spotkaniach wyniesie około 600.

W trakcie organizowanych spotkań, uczniowie będą mieli szanse poszerzyć swoją wiedzę na temat segregacji odpadów, zrozumieć jak bezpiecznie zachowywać się w pobliżu śmieciarek oraz doświadczyć jak to jest kierować takim pojazdem. Pierwsza lekcja miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 34, zaś kolejne są zaplanowane na daty 26 października w Przedszkolu Samorządowym nr 2 i Szkole Podstawowej nr 5 oraz 30 października w Przedszkolu Samorządowym nr 9.