Honorowanie pamięci Świętego Jana Pawła II poprzez koncert w Kielcach

Honorowanie pamięci Świętego Jana Pawła II poprzez koncert w Kielcach

Koło parafialne przy kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach, zorganizowało koncert ku czci św. Jana Pawła II. Wydarzenie to miało miejsce pod hasłem „Pamiętamy – Nadzieja tkwi w nas” i stanowiło kulminacyjny punkt obchodów Dnia Papieskiego, które miały miejsce 15 października. Tegoroczne obchody odbywały się pod patronatem „Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

Proboszcz parafii, prałat Grzegorz Pałys, wyraził przekonanie, że tego typu inicjatywy są skutecznym sposobem na upowszechnianie nauk i przesłania Ojca Świętego szczególnie wśród młodego pokolenia. Zaznaczył, jak ważne jest nieustanne przypominanie o działaniach i nauczaniu Papieża Polaka, aby nie zaginęły one w mrokach zapomnienia. Dla rosnącego teraz pokolenia, postać Jana Pawła II jest częścią historii, stąd konieczność organizacji takich wydarzeń, aby pamiętać i czerpać nadzieję, której papież nam dostarczał.

Zespół muzyczny The Wellnes Sound miał okazję zagrać dla zgromadzonej publiczności, prezentując pieśni i teksty związane z postacią Ojca Świętego. Obecni mieli okazję usłyszeć między innymi „Barkę” – ulubioną pieśń Jana Pawła II oraz utwory takie jak „Człowiek czasu” i „Człowiek myśli”. W koncercie udział wzięli także Kornelia i Tadeusz, młodzi ludzie urodzeni po zakończeniu pontyfikatu Jana Pawła II, dla których jest on ważną postacią.

Kornelia i Tadeusz podkreślają aktualność przesłania Papieża Polaka, zauważając, że jego głównym celem było dotarcie do młodych ludzi – przyszłości naszej wspólnoty. To jest człowiek, który wciąż jest dla nas bliski – zgadzają się oboje.

22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.