Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 748: Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, hospitalizowane

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 748: Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, hospitalizowane

Na drodze wojewódzkiej numer 748 w małej miejscowości Chełmce, znajdującej się w gminie Strawczyn, doszło do groźnego zdarzenia drogowego. W wyniku kolizji trzech pojazdów osobowych cztery osoby odniosły obrażenia. Wśród poszkodowanych były również dwie dzieci – informuje Beata Gizowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Trzy samochody osobowe brały udział w zdarzeniu. W sumie w nich podróżowało sześć osób, w tym dwoje najmłodszych uczestników tego nieszczęśliwego incydentu. Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce natychmiast skierowano trzy zespoły strażackie. Strażacy nie tylko udzielili pomocy poszkodowanym, ale także zabezpieczali teren wypadku.

Po pierwszej ocenie stanu zdrowia osób uczestniczących w wypadku przez ratowników, cztery z nich zostały przewiezione do szpitala na dalsze badania i leczenie. Działań strażaków nie ograniczało się jednak wyłącznie do udzielenia pomocy medycznej. Strażacy zajęli się również odłączeniem źródeł zasilania w uszkodzonych pojazdach, aby uniknąć potencjalnego zagrożenia, a także usunęli z drogi płyny eksploatacyjne, które mogłyby utrudnić ruch na drodze.