Wolna chwila mundurowego i pijany kierowca na drodze

Wolna chwila mundurowego i pijany kierowca na drodze

W czasie swojego wolnego dnia, funkcjonariusz służący na co dzień w Komisariacie IV Policji w Kielcach, zdołał zapobiec dalszej jeździe nietrzeźwemu kierowcy. Zdarzenie miało miejsce podczas spaceru z rodziną, w niedzielne popołudnie na terenie kieleckiego osiedla Barwinek.

Sytuacja, która wydawała się niepokojąca, rozegrała się przy jednej z pobliskich posesji. Jak mówi rzecznik prasowy kieleckiej policji, młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas: „Policjant zauważył pewne zamieszanie i postanowił podejść bliżej, by dowiedzieć się więcej. Okazało się, że problem dotyczył kierowcy samochodu marki dacia, który podczas manewru zawracania, uszkodził ogrodzenie”. Wtedy to właśnie ten czujny stróż prawa podszedł do auta i wyjął kluczyki.

Podejrzany o prowadzenie pod wpływem to 35-letni mężczyzna, któremu na miejscu pobrano krew celem sprawdzenia obecności alkoholu i narkotyków. Badanie potwierdziło obecność w organizmie substancji psychoaktywnych, co sugeruje, że mógł być pod ich wpływem. Dodatkowo, zostało stwierdzone, że mężczyzna ten nie posiada aktualnych uprawnień do kierowania pojazdami.