Wyjątkowy sukces finansowy Targów Kielce w 2023 roku

Wyjątkowy sukces finansowy Targów Kielce w 2023 roku

Pierwsze półrocze 2023 roku przyniosło niebywały sukces finansowy dla Targów Kielce. Jak podaje prezes tego miejsca, Andrzej Mochoń, spółka nigdy wcześniej nie osiągnęła tak dobrego wyniku. Dodatkowym triumfem było zorganizowanie tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który ustawił nowe, rekordowe standardy.

Aż ponad 700 wystawców z 35 różnych krajów wzięło udział w tegorocznym MSPO. Szczegółowe dane finansowe na ten temat mają jeszcze nadejść, ale zarząd spółki już teraz jest pełen optymizmu. Prezes Mochoń wyraził swoje zadowolenie z tej sytuacji, ale także zauważył, że istnieje potrzeba ciągłego rozwoju i inwestycji, zwłaszcza w kontekście ograniczonego miejsca do wynajmu.

W ramach ciągłych ulepszeń, obecnie trwają prace nad montażem nowoczesnego systemu bram obsługujących automatyczne czujniki sczytujące numery rejestracyjne. Ta innowacja znacznie usprawni proces wjazdu na teren targów – informuje prezes Targów Kielce.

Zmiany dotyczą również kalendarza targowego. W związku z niskim zainteresowaniem wystawców, niektóre imprezy, takie jak targi rowerowe i drogowe, będą musiały zostać wyeliminowane. W zamian, pojawią się nowe wydarzenia, w tym targi tekstylne – deklaruje Andrzej Mochoń.

W planach na jesień 2023 roku jest organizacja kilkunastu różnorodnych imprez na terenie Targów Kielce. Wśród nich znajdą się między innymi wystawy poświęcone branżom kosmetycznym, botanicznym i wędkarskim.