"Kielce w kadrze": Konkurs fotograficzny skierowany do miłośników sztuki zdjęć

"Kielce w kadrze": Konkurs fotograficzny skierowany do miłośników sztuki zdjęć

Obecnie trwa interesujący projekt dla miłośników fotografii – konkurs o nazwie „Kielce w kadrze”. Miasto Kielce, znane z swojego uroku architektonicznego i przyrodniczego, stało się przedmiotem artystycznego zainteresowania Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego. Organizacja ta oczekuje zgłoszeń od fotografów, którzy pragną uchwycić i udokumentować wyjątkowy charakter tego miejsca.

Fotograficzne zmagania są dostępne dla wszystkich entuzjastów tej formy sztuki. Niezależnie od poziomu doświadczenia, zarówno profesjonaliści, jak i początkujący mogą spróbować swoich sił, prezentując swoje umiejętności w uchwyceniu niepowtarzalnych momentów na zdjęciach.

Konkurs obejmuje szeroki zakres tematów, pokazując różne sfery życia w Kielcach. Zdjęcia mogą prezentować zarówno architektoniczne perły, jak i miejsca przeznaczone do rekreacji, codzienne obrazy miasta, a także jego kulturę i sztukę. Inne unikalne elementy, które są charakterystyczne dla Kielc, również są mile widziane.

Ostateczny termin na dostarczenie prac to 11 września 2023 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone tydzień później, a ceremonia wręczenia nagród oraz prezentacja nagrodzonych zdjęć odbędzie się 29 września podczas 44. Dorocznej Wystawy ZPAF Okręgu Świętokrzyskiego. Wydarzenie to odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Ściegiennego 2 w Kielcach.

Jury konkursu składa się z artystów fotografików zrzeszonych w ZPAF: Katarzyny Zawadzkiej, Jarosława Siłakiewicza i Tomasza Batora.

Nagrody przewidziane dla zwycięzców to: I miejsce – 400 zł, II miejsce – 300 zł i III miejsce – 200 zł.