Kielce: Przewróciła się ciężarówka z kruszywem na skrzyżowaniu przy galerii Echo

Kielce: Przewróciła się ciężarówka z kruszywem na skrzyżowaniu przy galerii Echo

W poniedziałkowy poranek, na skrzyżowaniu znajdującym się w pobliżu galerii Echo w Kielcach, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Ciężarówka przewożąca 25 ton kruszywa przewróciła się, co doprowadziło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem. W wyniku tego niefortunnego incydentu, ruch na drodze został całkowicie zahamowany w obydwu kierunkach. Sytuacja wróciła do normy przed godziną 9.

Informacje o tym zdarzeniu, które wydarzyło się na ulicy Solidarności w Kielcach, naprzeciwko galerii Echo, strażacy otrzymali zaraz po godzinie 4 nad ranem w poniedziałek.

Starszy kapitan Marcin Bajur, rzecznik prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej, przekazał szczegółowe informacje dotyczące tego incydentu. Stwierdził, że ciągnik siodłowy przewożący kruszywo przewrócił się, a kierowca opuścił pojazd jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. Wskazał również na fakt, że zbiornik paliwa w ciężarówce uległ rozszczelnieniu.

Na miejscu zdarzenia pracowało pięć zastępów straży pożarnej. Utrudnienia drogowe, spowodowane przez przewróconą ciężarówkę oraz rozlane paliwo, trwały do ok. godziny 9.

Policja podjęła próbę odtworzenia przebiegu tego zdarzenia. Z informacji przekazanych przez Małgorzatę Pędzik z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wynika, że 44-letni kierowca był trzeźwy. Prowadził on ciężarowego volvo z naczepą pełną kruszywa. Jechał Aleją Solidarności od strony Morawicy i podczas skrętu w lewo na ulicę Świętokrzyską stracił panowanie nad pojazdem.

Kierowca skarżył się na ból klatki piersiowej i został przewieziony do szpitala. Strażacy zajęli się uprzątnięciem płynów eksploatacyjnych, które wyleciały na jezdnię.