Integracyjne wydarzenie "Świętokrzyskie dla Ukrainy" z udziałem policjantów

Integracyjne wydarzenie "Świętokrzyskie dla Ukrainy" z udziałem policjantów

W poprzedni weekend przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wzięli udział w pikniku rodzinnych o nazwie „Świętokrzyskie dla Ukrainy”. Impreza miała miejsce na terenie skansenu w Tokarni. Inicjatorem i organizatorem tego wydarzenia była instytucja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Ideał „Świętokrzyskie dla Ukrainy” został zrealizowany poprzez piknik integracyjny, który odbył się w otoczeniu skansenu w Tokarni. Organizatorami byli Zarząd Polityki Społecznej Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, którzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników. Wśród obecnych na miejscu gości, znaleźli się również funkcjonariusze policji ze Świętokrzyskiego.

Policjanci w ramach programu atrakcji dla uczestników stworzyli specjalne stanowisko laboratoryjne. Tutaj demonstrowali, jak funkcjonuje proces odbijania linii papilarnych. Każdy kto był zainteresowany, mógł zabrać na pamiątkę swoją odbitkę. W czasie trwania pikniku, zaprezentowali oni także nowoczesny radiowóz używany do codziennych działań służbowych. Policjanci wręczali najmłodszym gościom książeczki edukacyjne, kolorowanki oraz akcesoria odblaskowe, natomiast osoby dorosłe otrzymały broszury informacyjne po ukraińsku dotyczące problematyki handlu ludźmi.

Stanowisko profilaktyczne świętokrzyskich funkcjonariuszy policji cieszyło się dużym uznaniem zarówno wśród najmłodszych jak i dorosłych uczestników wydarzenia.